Barbora Šímová

Barbora Šímová

Mgr. Barbora Šímová, foto jalovcovamarketa.cz

tanečnice a choreografka

„Než se člověk naučí chodit, tančí.“
Bára tančí od narození. Jakkoliv a na cokoliv.

Pochází z Českého Krumlova a od 5 let byla sólovou tanečnicí v dětském souboru Krumlovští Pištci. Od 8 let se věnuje baletu, začínala v baletní škole Jihočeského divadla. V něm také tančila v mnoha inscenacích. V poslední době to byl například muzikál Divotvorný hrnec před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově.

Bára je uměleckou vedoucí souboru historických tanců Fioretto. Spolupracuje s prof. Helenou Kazárovou a také se souborem Epochal Dances na HAMU. Tančí barokní tance, ale zejména charakterní španělské. A také hraje na kastaněty! Však i ze společenských tanců má nejraději ty latinskoamerické. Několik let se jim věnovala na soutěžní úrovni a dodnes jimi ráda ohromuje na plesech. Sem tam se nechá zlákat i soudobým tancem.

Bára není jenom interpretka. Ráda choreografuje různá představení nejen pro ochotnická divadla. Nezalekne se žádného bláznivého nápadu, proto pro ni není problém vytvořit například vertikální choreografii pro skupinu herců na lešení během rekonstrukce fasády zámku…

Její největší drogou je jeviště. Má ráda dobrou společnost, vycházky do přírody, dobré jídlo a po něm čokoládu. Bez ranní kávy pro ni nevyjde slunce a poslouchá big beat a rock.

Můžete ji vidět v našem představení 1000 a jedna noc a jako choreografka s námi spolupracovala na Malé vánoční taškařici.